УРАМ экстрим-паркы спорт бизнесы һәм СБК идарәсе өлкәсендә Бөтенроссия премиясе җиңүчесе булды

2024 елның 18 апреле, пәнҗешәмбе

17 апрель Мәскәүдә СБК бөтенроссия премиясенә нәтиҗә ясалды. Бу спорт бизнесы һәм идарә өлкәсендә 2023 елның һәм 2024 елның башындагы иң яхшы проектларны, объектларны һәм шәхесләрне билгеләүче профессиональ бүләк булып тора. Экспертиза нәтиҗәләре буенча УРАМ  экстрим-паркы иң яхшы мәдәни-ял итү киңлеге номинациясендә җиңүче булды.

Искәртеп узабыз, «УРАМ» экстрим-паркыннан тыш, номинациядә башка спорт һәм ял үзәкләре дә көрәште, алар арасында «Самара Олимпия авылы», «Динамо» музее, «Лужники» аквакомплексы һәм башкалар.

«Безгә, яшьләргә һәм бераз акылсызларга ышанганыгыз өчен бик зур рәхмәт. СБК премиясенә, Татарстан Республикасы Хөкүмәтенә һәм ТР Яшьләр эшләре министрлыгына рәхмәт. Бу безнең башлангыч кына, алга таба тагын да зуррак һәм салкынрак булыр дип уйлыйм. Барыгыз да Казанга, «УРАМ» экстрим-паркына килегез», — дип билгеләп үтте парк директоры Мария Крюкова.

Премия узган елгы уңышлары һәм казанышлары өчен тапшырыла. Аның нәтиҗәләре буенча «УРАМ» экстрим-паркында ТР Яшьләр министрлыгы ярдәме белән 6 халыкара, 11 Бөтенроссия, 2 округ, 40 республика, 62 шәһәр вакыйгасы һәм йөзләгән мастер-класслар узды. Масштаблы проектлар арасында: Татарстан Республикасы Яшьләр көне, «УРАМ» урам культуралары фестивале, «COMBOnation» брейкинг һәм урам сәнгате буенча халыкара турнир, Urban Games «Бөтенроссия урам уеннары, «УРАМ» балалар урам культуралары фестивале һәм проекты. 2024 ел башында парк «Киләчәк уеннары — 2024» үткәрү өчен локацияләрнең берсе булды.

УРАМ экстрим-паркы Россиянең иң зур экстрим-паркы, ул ачык өлештән һәм ябык комплекстан тора. Ачык өлеш Миллениум күпере янындагы күп функцияле иҗтимагый киңлек Казан яр буен дәвам итә, экстремаль спортчылар һәм яшьләр өчен локацияләрне, актив ял итү зоналары булган шәһәр паркын, спорт һәм мәдәни чаралар өчен event-мәйданчыкларны берләштерә.