«УРАМ» экстрим-паркы директоры Мария Крюкова «Россия — мөмкинлекләр иле» милли премиясенә тәкъдим ителде

2024 елның 9 апреле, сишәмбе

Европадагы иң зур экстрим-парк директоры Мария Крюкова «Россия — мөмкинлекләр иле» премиясенә «Спорт һәм урам мәдәнияте» номинациясендә тәкъдим ителгән. Мариягә «ВКонтакте» социаль челтәренең мини-кушымтасында сылтама буенча ярдәм итәргә мөмкин. Кушымтага кергәч, теркәлергә һәм тавыш бирергә кирәк. 14 апрельгә кадәр бер номинациядә бер генә тарих өчен тавыш бирергә мөмкин.

Премия Россия Президенты Владимир Путин кушуы буенча гамәлгә ашырыла һәм үз гамәлләре белән тормышның төрле өлкәләрендә уңай үзгәрешләр кертүче, гамәлгә ашыручы һәм яңа мөмкинлекләр булдыручы Россия Федерациясендә яшәүчеләрне ачыклау һәм аларга ярдәм итүгә юнәлдерелгән, бу Мәгариф милли проектының максатларына туры килә.

Исегезгә төшерәбез, Мария Крюкова Казанда экстремаль спорт төрләрен һәм урам культурасын үстерү өчен масштаблы мәйданчык булдыру инициаторларының берсе булды. Мария җитәкчелегендәге «УРАМ» командасы инициативасы Татарстан Республикасы башлыгы Рөстәм Миңнеханов тарафыннан кабул ителде һәм Кремль яр буе үсешенең Глобаль концепциясенә керде.

Бүгенге көндә УРАМ экстрим-паркы Европадагы иң зур экстрим — парк булып тора, аның гомуми мәйданы рекордлы 48 861 м2 тәшкил итә. Проектның төп максаты-яшьләргә үз-үзләрен белдерү һәм үзләре теләгән һөнәрләр белән шөгыльләнү өчен кирәкле, заманча һәм профессиональ урын бирү. Паркта скейтбординг, BMX, самокат спорты, паркур, воркаут, стритбол һәм башка спорт төрләре, шулай ук урам сәнгате юнәлешләре белән шөгыльләнергә мөмкин. Паркта даими рәвештә төрле дәрәҗәдәге вакыйгалар үткәрелә бар булган вакытта анда халыкара, бөтенроссия, республика, шәһәр һәм локаль дәрәҗәдәге 300дән артык чара узган, ә паркка килүчеләр саны 1 545 000нән артык кунак тәшкил итә.

Премия «Россия — мөмкинлекләр иле» Президент платформасы тарафыннан үткәрелә. Премиягә нәтиҗәләр «Россия» Халыкара күргәзмә-форумында ясалачак. Барлыгы «Сәламәтлек саклау һәм медицина», «эшмәкәрлек», «лидерлык», «Мәгълүмати технологияләр һәм ясалма интеллект», «Экология», «Туризм», «Спорт һәм урам культурасы», «фән һәм технологияләр», «инклюзия», «иҗат һәм сәнгать», «Медиа», «Мәгариф» һәм «Төбәкләрне үстерү» номинацияләре буенча 13 кеше җиңүче булачак.

Җиңүчеләргә шәхси ярдәм пакеты, медиа-озата бару, «Россия — мөмкинлекләр иле» Президент платформасының амбассадоры булу һәм эре федераль чараларда спикер яки эксперт булып чыгыш ясау мөмкинлеге биреләчәк. Шулай ук бүләкләр арасында Россия буенча сәяхәт һәм Сенеж идарәсе остаханәсендә уку.