Казанда Youth Ambassadors 7.0 Республика конкурсы башланды

2024 елның 4 апреле, пәнҗешәмбе

ИТ-паркта ел саен үткәрелә торган Youth Ambassadors 7.0 Республика конкурсы старт алды. Чарада  халыкара мөнәсәбәтләр, дипломатия, яшьләр сәясәте һәм иҗтимагый эшчәнлек белән мавыгучы 8 яшьтән 35 яшькә кадәрге 80 кеше катнаша.

Ачылу тантанасында сәламләү сүзе белән Татарстан Республикасы Яшьләр эшләре министры урынбасары Айгөл Сабирова һәм Россия Тышкы эшләр министрлыгының Казандагы вәкиллегенең икенче секретаре Артур Әминов, шулай ук проектны тәмамлаучылар чыгыш ясады.

Проект координаторы Диана Сапурина катнашучыларга конкурс этаплары турында сөйләде, ә яшьләр дипломатиясе академиясе проектлары координаторы Элеонора Галимова Россиянең халыкара хезмәттәшлеге буенча лекция үткәрде. Шулай ук Яшьләр дипломатиясе академиясе рәисе Дилбәр Садыйковадан дипломатик Этикет һәм коммуникацияләр буенча практик мастер-класс узды.

Алда катнашучыларны Татарстан Республикасының профильле учреждениеләрендә һәм Казандагы Генераль консуллыкларда очрашулар, мастер-класслар, белем бирү лекцияләре, шулай ук конкурсның иң мөһим өлеше - проект эшчәнлеге көтә.

Командалар эчендә балалар өчен көрәшә алачак:

⁃ чит илләрдә яшьләр чарасында катнашу

⁃ Мәскәү шәһәрендәге дипломатик ведомстволарга бару

⁃ Россиядә яшьләр чарасында катнашу

Конкурс бер ай уза, ә нәтиҗәләр 30 апрельдә ясалачак.