Татарстанда ОВЗ һәм инвалид балалар өчен НКО арасында профильле сменалар конкурсы башланды

2024 елның 21 марты, пәнҗешәмбе

Татарстанда коммерцияле булмаган оешмалар арасында сәламәтлек мөмкинлекләре чикләнгән һәм инвалид балалар өчен сменалар үткәрүгә профильле сменалар конкурсы башланды.  Алар үз проектларын яклый һәм аларны тормышка ашыру өчен ярдәм ала алачак. Конкурс «Менталь сәламәтлек» республика проекты кысаларында гамәлгә ашырыла.

Гаризалар 1 апрельгә кадәр кабул ителә. Кирәкле документлар исемлеге һәм нигезләмә белән «Җәй» республика үзәге сайтында танышырга мөмкин.

«Программаларны сайлап алуның төп критерийлары-аларны кадрлар һәм матди-техник тәэмин итү, авторлык алымнары булу, яшьләр арасында актуальлек, социаль эффект һәм Татарстан яшьләр сәясәте өстенлекләренә һәм юнәлешләренә туры килергә тиешле эчтәлекле өлеш булачак. Конкурс нәтиҗәләре 22 апрельдә игълан ителәчәк», - дип билгеләп үтте Татарстан Республикасы Яшьләр эшләре министрының беренче урынбасары Софья Мостафина.

Профильле сменалар конкурсын А.Д. Губин исемендәге яшьләр сәламәтләндерү үзәге белән берлектә ТР Яшьләр министрлыгы ТР Иҗтимагый палатасы, «Җәй» республика үзәге, «Ял» шәһәр үзәге оештыра.

Элемтә өчен:

«Балалар һәм яшүсмерләрне сәламәтләндерү, ял итү һәм мәшгульлек оештыру буенча «Җәй» республика үзәге ДБУ.

Адрес: Николай Столбов урамы, 2, Казан, Татарстан Республикасы

Телефон: +7 (843) 2-07-82-72

Гаризаларны карау процессы һәм конкурс турында өстәмә мәгълүмат алу өчен ТР Яшьләр эшләре министрлыгына мөрәҗәгать итүне сорыйбыз - (843)2-22-92-03).