Мөслимдә беренче Республика балалар һәм яшьләр рок-фестивале узачак

2023 елның 31 мае, чәршәмбе

Шимбә, 3 июнь көнне, Мөслим авылында бөтен Татарстаннан яшь альтернатив музыка сөючеләр җыелачак. Биредә ачык һавада «Киләчәк» авыл паркында I Республика балалар һәм яшьләр рок-фестивале узачак.

Оештыручылар әйтүенчә, чара кунакларын онытылмаслык программа көтә. Фестивальдә 25 яшьләр музыкаль төркеме катнашачак.

Фестиваль Татарстан Республикасы шәһәрләре һәм районнарының яшьләр сәясәте муниципаль автоном һәм бюджет учреждениеләре арасында социаль әһәмиятле проектларны гамәлгә ашыруга грант конкурсы кысаларында гамәлгә ашырыла. Фестивальне уздыруга «Мизгел» яшьләр үзәге 1,3 млн сум акча откан.

Мөслим районының Яшьләр эшләре бүлеге җитәкчесе Илшат Яббаров сүзләренчә, күп кенә яшь һәм яшь музыкантлар өчен бу үз иҗатын тамашачыларга гына түгел, ә компетентлы жюрига да күрсәтү мөмкинлеге булып тора. «Бәлки, аларның берәрсе өчен фестивальдә чыгыш ясау зур киләчәккә старт булыр», - дип билгеләп үтте ул.

Спикер билгеләп үткәнчә, Мөслим районында өч вокаль - инструменталь ансамбль үз эшчәнлеген алып бара: «Фестиваль тагын да күбрәк яшьләрне берләштерер дип ышанам. Фестивальгә барлык теләүчеләрне дә чакырып калабыз.

Фестивальнең оештыручылары булып ТР Яшьләр министрлыгы һәм Казан шәһәренең «The Road» Рок мәктәбе ярдәме белән Мөслим районы Яшьләр эшләре бүлеге белән берлектә «Мизгел» яшьләр үзәге тора.