ТР Яшьләр эшләре министрлыгының Корпоратив университеты яңа белем бирү модулен ачты

2020 елның 20 мае, чәршәмбе

Татарстан Республикасы Яшьләр эшләре  министрлыгында республиканың барлык муниципаль районнарының яшьләр сәясәте органнары җитәкчеләре өчен озак сроклы тренинг-курска старт бирелде.

Укыту Татарстан Республикасы Яшьләр эшләре  министрлыгының Корпоратив университетының онлайн-платформасында дистанцион форматта узачак. Әмма эпидимологик хәлне яхшыртканда, курста катнашучылар белән күзгә-күз семинарлар-очрашулар үткәрү күздә тотыла.

Уку барышында катнашучылар һөнәри өлкәдә компетенцияне арттырып кына калмыйча, урыннарда яшьләр белән эшләү тәҗрибәсе белән дә уртаклаша алачаклар.

Программаның беренче көнендә 49 катнашучы белән онлайн-режимда Татарстан Республикасы Яшьләр эшләре  министры Дамир Фәттахов очрашты.