Татарстанлыларны «Кызыл канәфер» акциясендә катнашырга чакыралар

2024 елның 24 апреле, чәршәмбе

Бөтен ил буенча «Кызыл канәфер» Бөтенроссия хәйрия акциясе старт алды, традицион рәвештә акциягә Россиянең 70тән артык төбәге, шул исәптән Татарстан Республикасы да кушылды. Волонтерлар урамнарга чыгып, иганәләр өчен «Кызыл канәфер» билгеләрен тараталар, ә җыелган барлык акчалар Бөек Ватан сугышы ветераннарына һәм махсус хәрби операциядә катнашучыларга ярдәм күрсәтүгә юнәлдереләчәк. Акция 2024 елның 22 июненә кадәр дәвам итәчәк.

«Әлеге акциягә республикада безнең көмеш волонтерлар һәм Җиңү волонтерлары актив кушылды. Акция волонтерларын урамда танып белү бик җиңел - алар һәрвакыт акция символы «Кызыл канәфер» һәм волонтерлар оешмасы логотибы белән махсус киемнәрендә, ә кулларында иганәләр җыю өчен төсле бокслар бар. Иганәләрне мөһерләнгән бокста калдырырга мөмкин, ә махсус QR-код буенча тәрҗемә итәргә мөмкин волонтерлар бу эштә ярдәм итәчәк. Иганә өчен рәхмәт йөзеннән акциядә катнашучылар берләшү һәм ветераннарга ярдәм итү символы булган «Кызыл канәфер» билгесен алачаклар», - дип билгеләп үтте ТР Яшьләр эшләре министры урынбасары Айгөл Сабирова.

Татарстан Республикасы территориясендә акция Әгерҗе, Азнакай, Аксубай, Алексеевск, Әлки, Әлмәт, Арча, Баулы, Бөгелмә, Биектау, Алабуга, Яшел Үзән, Спас, Түбән Кама, Яңа Чишмә, Нурлат, Саба, Сарман, Тәтеш, Тукай, Чистай шәһәрләрендә, Ютазы районнарында Казан һәм Яр Чаллы шәһәрләрендә узачак. Казан шәһәрендә акция Бауман урамында, паркларда һәм скверларда узачак.

Узган ел Татарстан Республикасында акция кысаларында 225 мең сум акча җыелды.

Әгәр дә сез чара волонтеры булырга телисез икән, теркәлү сылтама буенча бар.